Güvenli Alan!

KAREKOD FONKSİYONU
BİLGİLERİ

1. Nasıl Çalışır (Kullanıcı)?

Tabii ki en doğrusu evde kalman!
Fakat dışarı çıkman gerekiyorsa;
Giriş yapacağın alanlarda (alışveriş merkezi, işyeri, toplu taşıma, market vb...) senin için bir karekod çıktısı asılı olacak.
Uygulamanın ana ekranında bulunan “Karekod Okut” butonuna bastığında telefonun kamerası açılacak ve kameranı giriş yaptığın alanlarda asılı olan karekod çıktılarına tutarak okutma işlemi yapabileceksin. İşte bu kadar basit.
Karekod okutarak giriş yaptığın alanlardan ayrıldığında, ana ekranda bulunan çıkış yap butonuna basman yeterli olacak.

Peki bu veriler ne işe yarar?

Seninle aynı veya yakın zamanlarda aynı alanda bulunan birine yeni koronavirüs pozitif teşhisi konması durumunda; Sağlık Bakanlığı tarafından sana ulaşılması en hızlı şekilde sağlık ve rehberlik hizmeti alman sağlanır.

2. Nasıl Çalışır Ekranı (karekod sahibi);

Unutma! Koronavirüs, Alacağımız Tedbirlerden Daha Güçlü Değildir!

Yeni koronavirüsün yayılmasını durdurmaya yönelik tedbirlere destek olmak adına; sorumlusu olduğun her farklı alan için (işyerin, evin, araban vb...) karekod oluşturabilir ve çıktılarını ilgili alanların girişlerine asabilirsin.

Hayat Eve Sığar uygulamasında sol menüde bulunan “Karekodlarım” ekranı ile her alan için yeni karekod oluşturabilirsin. Ayrıca daha önce oluşturduğun karekodları listeleyebilir ve yeniden karekod çıktısı alabilirsin.